anasayfa

SIKÇA SORULAN SORULAR

BASKI VE GÖRSELLER

Arşivsel mürekkep ve asitsiz kağıt kullanıyor musunuz?
Evet, bütün mürekkeplerimiz arşivsel ve bütün kağıtlarımız asitsizdir.
Görselleri siteye yüklerken hangi renk uzayını kullanmalıyım?
Aşağıdaki renk uzaylarından birini kullanabilirsiniz:

- sRGB
- Adobe RGB

CMYK ve ProPhoto'yu desteklemiyoruz.
Görsellerimi siteye yüklerken renkler neden tersine dönüyor?
Görsellerini aşağıdaki renk uzaylarını kullanarak kaydetmelisiniz:

- sRGB
- Adobe RGB

Görselleriniz CMYK olarak kaydedilmişse, görselinizi Dizzano'ye yüklerken renkleri tersine dönebilir.

Bu durumda görsellerinizi sRGB veya Adobe RGB olarak tekrar kaydetmeniz yeterli olacaktır.
Görselimden çıktı alınamadığına dair e-posta alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Aldığınız bu e-posta görsel ile ilgili probleminizi düzeltebilmeniz için size yardımcı olacak talimatlar içermektedir.

Bu talimatları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Eğer herhangi bir sorunuz olursa, size gönderilen e-postaya cevap yazmanız yeterli olacaktır.

Bu e-posta size info@dizzano.com'dan yollanacaktır.Bu e-postaya cevap vermeniz durumunda çalışanlarımız size görselinizi düzeltmeniz için yardımcı olacaktır.
Akrilik çıktı ve Kanvas çıktı arasındaki fark nedir ?
Kanvas baskı: Görsel, kanvas adı verilen 100% pamuktan üretilmiş kağıt üzerine basılıp, bar genişliği 3 cm veya 4 cm olan ahşap gergi kalıbın üstüne çekilir. Detaylı bilgi ve örnek fotoğrafla ilgili sayfayı buradan ziyaret edebilirsiniz.


Akrilik baskı: Görsel, kalınlığı 6 mm olan akrilik malzemenin arkasına basılır. Detaylı açıklama ve örnek fotoğrafla ilgili sayfayı buradan ziyaret edebilirsiniz.
Baskılarımı dışarıya asabilir miyim?
Evet, baskılarınızı dışarıya asabilirsiniz. Ancak, Kanvas, Dekota-Foreks, Ahşap ve MDF gibi malzemeleri direkt olarak yağmura maruz kalacakları ortamlara asmayınız.

Bizim en dayanıklı ürünlerimiz olan metal, akrilik ve cam baskılarımız dış ortam için daha uygundur. İki üründe de kağıt veya kanvas kullanılmadığından nem hiçbir sorun

yaratmayacaktır.
Baskılarımı banyoya asabilir miyim?
Evet. Baskılarınızı banyoya asabilirsiniz. Yalnızca çıktılarınızın direkt olarak duşun serpintilerine maruz kalmadığından emin olun.

Bizim en dayanıklı ürünlerimiz olan metal ve akrilik baskılarımız banyo kullanımı için uygundur. İki üründe de kağıt veya kanvas kullanılmadığından nem hiçbir sorun yaratmayacaktır.

Çerçeveli ve çerçevesiz kanvas çıktılar da banyoya konabilir. Ancak bunların, uzun süre sıcak su sebebiyle oluşacak neme maruz kalmamaları gerekmektedir.
Çıktılarınızda UV koruyucu kullanıyor musunuz?
Bütün kanvas baskılar, çerçeveli baskılar ve normal baskılarda (tüpe sarılı olanlar) UV koruyuculu astar kullanılır.

Metal ve akrilik baskılarda koruyucu astar kullanılmaz.

SİTE KULLANIMI

Dizzano nerede bulunuyor?
Dizzano satış ofisi Istanbul’da bulunuyor.
Tasarım ve üretim, Çorlu’daki 3.000 metrekarelik fabrikamızdadır.
Benim görsellerim neden arama sonuçlarında görünmüyor?

Arama motorumuz her 24 saatte bir kendini günceller. Görseli bugün sisteme yüklediğinizde, görselinizi sistemde aratabilmeniz için yarına kadar beklemeniz gerekmektedir.

Ayrıca görselinizi arama motorunda bulabilmeniz için, aramalarda, başlık yerine görselle ilişkili olan anahtar kelimeyi kullanmanız gerekir. Bu sebeple anahtar kelimeleri görsellerinize uygun olarak seçin, 24 saat bekleyin ve hazırsınız.

İsmimi aratınca neden arama sonuçlarında göremiyorum?
Arama motorumuz, her 24 saatde bir kendini günceller.
Eğer bugün üye olduysanız, arama sonuçlarında kendinizi görebilmeniz için yarına kadar beklemek durumundasınız.
Şifremi unuttum. Nasıl yeniden alabilirim?

Oturum açma sayfanızdaki, şifremi unuttum linkine tıklamanız yeterli.

Şifre Sıfırlama Sayfası

Dizzano ne kadar süredir bu işte?
Dizzano üretim ekibi, son 20 yıldır görsel tasarım, reklam ve üretim şirketi olarak hizmet vermektedir. 2014 başında profesyonel olarak fotoğraf çeken veya resim, heykel, dijital sanat, ebru vb. sanat eseri üretip pazarlayan, satan, kişilerin sistememize üye olarak, uğraşmayı sevmedikleri tüm detaylı ticari prosesleri üstlenerek, keyif ile sanatlarını icra etmeleri ve buradan sadece kendi belirledikleri kazancı sağlamalarını, ayrıca amatör olarak evde eserini üreten sanatçılarımızın ürünlerini kolay bir şekilde, internet üzerinden sanatseverlere sunabileceği bir ortam tasarlamak düşüncesiyle de Dizzano.com web sitemizi kurduk.
Görseller lisanslamak veya bilgisayarıma indirmek için uygun mudur?
Görselin lisansını almak için öncelikle sanatçıyla direkt olarak irtibata geçmeniz gerekmektedir. Her sanateseri sayfasında, sağ üst köşede, sanat eserinin sahibi sanatçı veya fotoğrafçıyla ilgili bir link göreceksiniz. Bu linke bastığınızda sanatçının profil sayfasına yönlendirilirsiniz.

Profil sayfasının sağ bölümünde yer alan “Mesaj Gönder"  linkine tıklayarak sanatçıya direkt mesaj atabilirsiniz veya üyelik bilgilerine girdiği mail adresine e-posta atabilirsiniz. İşte bu kadar kolay.
Siteye giriş yaptığım e-posta adresimi nasıl değiştirebilirim?
Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, “Hesabım”daki "Bilgilerim" sekmesinden e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.
Dizzano´ya yükleyeceğim görselin çözünürlüğü ne olmalı?
PPI (pixel per inch) veya DPI (dots per inch) ile ilgili endişelenmeyin. Bu parametreler mevzu dışı. Tek önemli olan görselinizin piksel bazındaki gerçek boyutu (örn. 5.000 pixels x 4.000 pixels).

Resimlerinizi elde edebildiğiniz en yüksek çözünürlüklü kamerayla çekmeniz daha uygun olacaktır. 10 megapiksel kamera, 5 megapiksel kameradan iyidir. 20 megapiksel kamera, 10 megapiksel kameradan iyidir.

Kameranızla bir resim çekeceksiniz ve resim belirli bir boyutta olacak (örn. 5.000 piksel x 4.000 piksel). Bu resmi çektiniz, gerekli gördüğünüz takdirde temizlediniz (örn: ışığı ayarlama, kırpma vb.) ve son olarak Dizzano'ya yüklediniz.

RESMİNİZİ PHOTOSHOP'TA BÜYÜTMEYİNİZ!

Eğer resim fotoğraf makinanızdan 5.000 piksel x 4.000 piksel olarak çıkıyorsa, çözünürlüğü bu olacaktır. Bu çözünürlüğü daha fazla büyütemezsiniz. Eğer bu resmi Photoshop'ta büyütmeye çalışırsanız, resminiz bulanık, basık ve çıktı alınamaz hale gelecektir. Eğer herhangi biri resminizi almak isterse, resminiz Photoshop'ta büyütüldüğü takdirde sipariş iptal edilecektir.

Daha yüksek çözünürlüklü resim istiyorsanız, daha yüksek çözünürlüklü bir kamera almanız gerekir. Resminizin boyutunu arttırmanın tek yolu budur.
Çıktı fiyatlarımı nasıl belirleyebilirim?
Dizzano'ya üye olduğunuzda, ilk bakmanız gereken yer “Arka Plan” sekmesi olacaktır. Bu sekmeyi açtığınızda karşınıza gelen “Varsayılan Ayarlar” ikonuna tıklayarak, site üzerinde var olan bütün görsel boyutlarının fiyatlarındırmasını yapabilirsiniz. Yaptığınız bu değişikliğin ardından, ileride Dizzano'ya yüklediğiniz tüm görsellerin fiyatlarını otomatik olarak belirlemiş olacaksınız.

Lütfen dikkat edin, varsayılan ayar özelliğini seçtiğiniz takdirde, görselleriniz otomatik olarak daha önce hazırladığınız sabit fiyat üzerinden fiyatlandırılacaktır. Yine de görsellerinizin fiyatlarını, onları siteye yüklerken belirleyebilirsiniz.

Siteye daha önceden yüklediğiniz görsellerin fiyatını değiştirmek için ise “toplu düzenleme” sekmesini kullanmanız gerekir.

Hesabınıza giriş yapın, profil sayfanıza tıklayın gelen sayfada ekrana çıkan “Toplu Fiyat Düzenleme” ikonuna tıklayın. Önceden hesabınıza yüklediğiniz bütün görselleri burada göreceksiniz. Seçtiğiniz görsellerin fiyatlarını ayrı ayrı veya aynı anda, tek seferde değiştirebilirsiniz.

SİPARİŞ VE TESLİMAT

Dizzano dünya çapında gönderim yapıyor mu?
Evet. Dünyanın her yerine gönderim yapıyoruz.
Eğer UPS, DHL ile paket alabiliyorsanız, size gönderim yapabiliriz!

Siparişim ne zaman kargoya verilir?
Tebrik kartlı gönderiler, siparişiniz verildikten 2-3 iş günü sonrasında kargolanır.
Saat 12:00’den sonra verilen siparişler 3-4 iş günü içerisinde kargolanır. Pazartesi 12:00'den sonra siparişi girerseniz, en geç Cuma günü ürününüzü teslim almış olursunuz. Pazartesi 12:00’den önce siparişi girerseniz, en geç Perşembe günü teslim almış olursunuz.

Dizzano’daki her ürün talep üzerine size özel olarak hazırlanır. Stoklarımızda hazır ürün bulunmamaktadır.

Ürün iptal ve iade politikanız nedir?
İade politikamız son derece basittir:
Ürün İade ve Değişim Açıklamaları

Dizano.com'dan yaptığınız alışverişlerden memnun değilseniz, herhangi bir sebeple de olsa ürününüzü sipariş tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içinde iade edebilirsiniz. İade, ürün bize ulaştığı an, ürün bedel iadesi işleme konur.
Lütfen dikkate alın – İade edilen üründe hasar veya kusur bulunmadığı sürece Dizzano kargo bedellerini iade etmez.

Siparişim Nerede?
Siparişiniz kargoya verildikten sonra, tarafınıza takip koduyla birlikte onay maili gönderilir. Bu onay maili siparişinizi hazırlarken verdiğiniz mail adresinize gönderilir.

Eğer herhangi bir zamanda siparişinizle ilgili gelişmeleri takip etmek istiyorsanız, Dizzano hesabınıza girdikten sonra "siparişlerim" bölümünden siparişlerinizin o anki durumunu takip edebilirsiniz.

Sipariş Takibi
Toptan alımlara indirim sağlıyor musunuz?

Eğer aynı anda 25 adet veya daha fazla ürün satın almayı planlıyorsanız, lütfen aşağıda linki verilen formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

Kurumsal Toplu Satış

Size teklif sunabilmemiz için, tam olarak ne istediğinizi bilmemiz gerekmektedir (seçtiğiniz görseli, baskının çeşidini, ölçülerini, sayısını, çerçeve, paspartu vb.).

Ürünümü / siparişimi nasıl iade edebilirim?
Tek yapmanız gereken aşağıda linki verilen formu doldurup, göndermek:

İade Talep Formu

Formu doldurduktan sonra, ekranda gözüken iade etiketinin çıktısını alıp, iade edeceğiniz ürünle beraber bize geri göndermek.

Bu sitede bulduğum bir görseli bilgisayarıma indirmek veya lisansını almak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
Görselin lisansını almak için öncelikle sanatçıyla direkt olarak irtibata geçmeniz gerekmektedir. Her sanateseri sayfasında, sağ üst köşede, sanat eserinin sahibi sanatçı veya fotoğrafçıyla ilgili bir link göreceksiniz. Bu linke bastığınızda sanatçının profil sayfasına yönlendirilirsiniz.

Profil sayfasının sağ bölümünde yer alan “Mesaj Gönder"  linkine tıklayarak sanatçıya direkt mesaj atabilirsiniz veya üyelik bilgilerine girdiği mail adresine e-posta atabilirsiniz. İşte bu kadar kolay.
Hediye olarak aldığım ürünlerin fiyatları ürün yanındaki faturamda gözükecek mi?
Siparişinizi hediye olarak gönderebilirsiniz. Yaptığınız satın alma işlemiyle ilgili fatura üzerinde herhangi bir fiyat ibaresi bulunmayacaktır.
Siparişlerime hediye mesajı ekleyebilir miyim?
Dizzano'dan yaptığınız alışverişlerde hediye mesajını siparişinizi tamamlarken "hediye paketi istiyorum" seçeneğini seçerek, hediye paketi notu bölümünden ekleyebilirsiniz.
Kredi kartım neden reddedildi ?
Maalesef kredi kartınız reddedildiğinde, kredi kartı işlemcimizden aldığımız tek bilgi “REDDEDİLDİ” sözcüğü oluyor.

Kredi kartı birçok nedenden dolayı reddedilebilir:

1.Kredi kartı numarasını veya kartınızın son kullanma tarihini yanlış girdiyseniz.
2.Kartın üzerinde yazan ismi yanlış girdiyseniz.
3.Yanlış CVV2(kredi kartınızın arka tarafındaki sayıların son 3 veya 4 hanesi) numarası girdiyseniz.
4.Bakiyeniz yetersiz ise.
5.Kartınız internet alışverişine uygun değil ise (Maestro kartlar).
6.Kartınız mailorder'a kapalı ise.

Kartınız reddedildiği takdirde, lütfen bütün bilgilerinizin doğru girildiğinden emin olup tekrar deneyin. Kartınız ikinci kez reddedilirse, kart bakiyenizin yeterli olduğundan emin olun. Yoksa, bankanızı arayarak çözüm için yardım isteyebilirsiniz.

Gönderimin bulunduğum şehre ulaşması ne kadar sürer?
Türkiye içi gönderiler genellikle 3-4 iş günü içinde tarafınıza teslim edilir.
Aracılara, iç dizayn firmalarına ve sanatla ilgili diğer firmalara ticari indirim yapıyor musunuz?
Eğer aynı çıktıdan 25 adet veya daha fazla sipariş vermeyi düşünüyorsanız, size parti indirimi sağlayabiliriz.
Kurumsal Satış

Eğer Aracı, Bayi gibi çalışmak isterseniz, üye olurken kendinizi kazanç ortağı olarak tanımlayabilir ve tüm detaylara oradan ulaşabilirsiniz.

Siparişim teslimat esnasında hasar görürse ne olacak?
Değiştiriyoruz!

Ürünlerimizin size sağlam bir şekilde ulaşması için, paketleme konusunda elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Maalesef kargo şirketlerinin şoförlerinin ürünü nasıl ve ne şekilde taşıdıklarını kontrol edemiyoruz.

Eğer siparişiniz hasar almışsa, bizimle info@dizzano.com adresinden yada 0850 532 10 47 numaralı müşteri hizmetlerinden irtibata geçebilirsiniz, biz de en kısa sürede siparişinizi yenisiyle değiştiririz.
Siparişimi oluştururken karşılaştığım görsel boyutuyla toplam boyut arasındaki fark nedir?
Seçtiğiniz görsel boyutu, görselin basıldığı boyuttur. Örnek vermek gerekirse; 20 x 25 cm olarak belirtilen bir görsel 20 x 25 cm olarak basılacaktır.

Toplam boyut ise görsel ile birlikte, onu saran ekstra materyalleri de (paspartular, çerçeveler, beyaz bordürler) kapsayan boyuttur.

Eğer paspartusuz veya çerçevesiz sipariş verirseniz, otomatik olarak görselin dört köşesine de beyaz bördür uygulanır. Kağıt çıktılara 2,5 cm, kanvas çıktılara ise 6 cm olmak üzere beyaz bördür uyguluyoruz. Eklenen bördürler, çıktılarınızı, kendi başınıza kolayca çerçevelemeniz, uzatmanız veya paspartulatmanız amacıyla uygulanır.

Yani, eğer paspartu veya çerçevesiz olarak 20 x 25 cm ölçülerinde kağit çıktı siparişi verirseniz, görselin boyutu 20 x 25cm, toplam boyut ise 25 x 30cm olacaktır.

Eğer çıktınızı paspartu veya çerçeveli olarak sipariş ederseniz, toplam boyut = görselin boyutu + paspartunun genişliği (x2) + çerçevenin genişliği – çerçevenin çıktı üzerinde kapladığı küçük bir alan olarak hesaplanır.

KAZANÇ ORTAKLIĞI

Satış yaptım. Ücretimi ne zaman alırım?
Dizzano'nun 7 (yedi) günlük iade politikası vardır. Bu alıcıların, siparişlerini satın alma tarihlerinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde tarafımıza iade ederek, eksiksiz para iadesi alabildikleri anlamına gelir. Bunun sonucunda, satışı gerçekleştiren üyelerimiz, alıcının hakkı olan bu 7 (yedi) günlük iade sürecinin geçmesini beklemek durumundadır. Bu iade süreci geçtikten sonra, ücret satışı yapan üyemize ödenir.

Ödemeler her ayın 15'inde yapılır. 15'inde veya daha önce yapılan her satışın ödemesi, bir sonraki ayın 15'inde yapılır. 

Örnek vermek gerekirse, 15 Ekim veya öncesinde yapılan satışların ödemesi 15 Kasım'da yapılır.
İşte genel bir yanılgı. Mesala satışınız 02 Ekimde yapıldı. Birçok üyemiz bu satışın ödemesini 15 Ekim'de bekliyor. Maalesef bunu böyle yapamıyoruz.
Çünkü, 02 Ekim'de siparişi işleme alınan satış için, alıcının 7 (yedi) günlük iade hakkı 02 Kasım'da sona erer. Bu sebeple ödemeyi 15 Ekim'de yapamayız.
Bu satışın ödemesi 15 Kasım'da yapılır.
Tekrarlamak gerekirse, ayın 2 ile 15’inde yapılan her satış için ödemeler bir sonraki ayın 15'inde yapılır.

Dizzano üzerinden satış yaparsam, sadece bu siteye mi bağlı olacağım?
Hayır. Bu siteye bağlı kalmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz herhangi bir site üzerinden de satış yapabilirsiniz.

SANATÇI KILAVUZU

Görsellerimin anasayfada çıkmasını nasıl sağlayabilirim?
Anasayfa üzerindeki 12 bölümlük görsel vitrini, Dizzano ekibi tarafından, seçilen görsellerle doldurulur.
Görsellerimi yükledikten hemen sonra,aynı ziyaretçilerin bütün görsellerime göz attığını farkediyorum. Bu konuda endişelenmelimiyim?
Hayır, kesinlikle endişelenecek birşey yok. İnternetteki yeni sayfaları tarayan birçok otomatik program (web bot) var.

Eğer aynı bölgeden birçok ziyaretçi alıyorsanız, bu muhtemelen bir web bottur. Google ve onun gibi arama motoruna sahip birçok site, arama sonuçlarına yenilerini eklemek için web botlar kullanır. Bu sebeple web botlar iyidir ve sizin bulunabilirliğinizi önemli ölçüde arttırır.
Görselleri siteye yüklerken hangi dosya formatını kullanmalıyım?
JPEG formatında, sRGB ve Adobe RGB renk uzayı kullanarak kaydettiğiniz görselleri sisteme yüklemelisiniz.

TIF dosyalarını veya GIF dosyalarını desteklemiyoruz.

CMYK veya ProPhoto rek uzaylarını desteklemiyoruz.

Ayrıca, dosyanızın boyutu Max.25MB veya daha küçük olmalı.
Dizzano´ya görselimi yüklerken hangi DPI/PPI ayarını kullanmalıyım?
PPI (pixel per inch) veya DPI (dots per inch) ile ilgili endişelenmeyin. Bu parametreler mevzu dışı. Tek önemli olan görselinizin piksel bazındaki gerçek boyutu (örn. 5.000 pixels x 4.000 pixels).

Resimlerinizi elde edebildiğiniz en yüksek çözünürlüklü kamerayla çekmeniz daha uygun olacaktır. 10 megapiksel kamera, 5 megapiksel kameradan iyidir. 20 megapiksel kamera, 10 megapiksel kameradan iyidir.

Kameranızla bir resim çekeceksiniz ve resim belirli bir boyutta olacak (örn. 5.000 piksel x 4.000 piksel). Bu resmi çektiniz, gerekli gördüğünüz takdirde temizlediniz (örn: ışığı ayarlama, kırpma vb.) ve son olarak Dizzano'ya yüklediniz.

RESMİNİZİ PHOTOSHOP'TA BÜYÜTMEYİNİZ!

Eğer resim fotoğraf makinanızdan 5.000 piksel x 4.000 piksel olarak çıkıyorsa, çözünürlüğü bu olacaktır. Bu çözünürlüğü daha fazla büyütemezsiniz. Eğer bu resmi Photoshop'ta büyütmeye çalışırsanız, resminiz bulanık, basık ve çıktı alınamaz hale gelecektir. Eğer herhangi biri resminizi almak isterse, resminiz Photoshop'ta büyütüldüğü takdirde sipariş iptal edilecektir.

Daha yüksek çözünürlüklü resim istiyorsanız, daha yüksek çözünürlüklü bir kamera almanız gerekir. Resminizin boyutunu arttırmanın tek yolu budur.

Vezne çekiyle ödeme yapmak isteyen birinden e-posta aldım. Bu sahte olabilir mi?
Eğer potansiyel bir alıcı sizinle iletişime geçip, orijinal bir sanat çalışmanızı vezne çekiyle almayı teklif ediyorsa, bu muhtemelen sahtedir.

Sahtekarlık nasıl işliyor bakalım:
  1. Bir sanat çalışmanız orjinali için teklif edilen fiyatı (örn. 1000 TL) kabul edersiniz.
  2. Alıcı size, üstünde satış fiyatından fazla bir meblağ yazan (örn. 2500 TL) vezne çekini gönderir.
  3. Alıcı size bir yanlışlık olduğunu ve para üstü olan 1500 TL'yi, sanat eserinizle kendisine beraber geri gönderebileceğinizi söyler.
  4. Siz sanat eserinizin orjinalini para üstü olan 1500TL'lik çek ile beraber paketler ve gönderirsiniz.
  5. Alıcının size verdiği vezne çeki karşılıksız çıkar.
  6. Sonuçta siz hem sanat eserinizin orjinalini, hem de 1500 TL'lik gerçek çeki düzenbaza yolladınız. Düzenbaz sizin sanat eserinizi umursamaz, onun tek umursadığı 1500 TL'lik çektir.
Görsellerime dijital imza veya telif hakkı uyarısı koymalı mıyım?
Görsellerinizde görünen her şey aynı şekilde çıktılarınızda da gözükecek.

Dijital imzalar, yapay görünmediği takdirde uygulanabilir. Bir de şu şekilde bakın, siz alıcı olsanız sanat eserinizin üstünde imza olsun ister miydiniz?

Tescille ilgili ibareler genellikle hoş karşılanmamaktadır. Kimse, boydan boya tescil ibaresiyle kaplanmış (COPYRIGHT 2013 ALİ KEMAL gibi) bir sanat eserini duvarına asmak

istemez.
Varsayılan fiyatımı değiştirdim. Bu değişim neden bütün görsellerimi etkilemedi?
Varsayılan fiyatınızı değiştirdiğinizde, gelecek görselleriniz için de geçerli olacak sabit bir fiyat hazırlamış olursunuz.

Siteye daha önceden yüklediğiniz görsellerin fiyatını değiştirmek için “toplu düzenleme” sekmesini kullanmanız gerekir.

Hesabınıza giriş yapın, profil sayfanıza tıklayın gelen sayfada ekrana çıkan “Toplu Fiyat Düzenleme” ikonuna tıklayın. Bunu yaparak, önceden hesabınıza yüklediğiniz bütün görsellerin fiyatlarını tek seferde değiştirmiş olursunuz.
Çıktılarım için ne kadar ücret talep etmeliyim?
Dizzano iş modelinin güzelliği, ücretlendirmeyi özgürce yapabilmeniz. Örnek vermek gerekirse 20 x 30 cm bir görsele 500TL fiyat biçmek istiyorsunuz, istediğiniz gibi olsun. 2TL'ye mi satmak istiyorsanız, keyfiniz bilir.

Kısacası bu tamamen size kalmış.

Göz önünde bulundurmanız gereken tek şey, fiyatlandırmanızın aynı zamanda satışlarınızı da etkileyecek olması. Yüksek fiyat politikanızla diğer sanatçılarla rekabet edip ürünlerinizi satma olasılığınız daha düşük olacaktır. Diğer yandan düşük fiyatlandırmayla karınız daha az olacaktır.

Çoğu sanatçı, küçük görsellerini 5TL olarak ayarlamakta ve fiyatlandırma genellikle 5TL – 10TL arası değişmektedir.

Satış yapmaya başladıklarında ise, fiyatlarını uygun gördükleri şekilde değiştirmektedir.

Görsellerim bu sitede ne kadar güvende?
Dizzano'ya görsellerinizi yüklediğinizde, biz yüksek çözünürlüklü görsellerinizi internetle bağlantısı olmayan güvenli bir yerde saklıyoruz. Bunun sonucunda, yüksek çözünürlüklü dosyalarınızın çalınması engellenmiş oluyor.

Biz aynı zamanda internette görünebilen birçok düşük çözünürlüklü (küçük ölçekli görsel, orta ölçekli görsel, kanvas görsel, tebrik kartı görseli vs.) kopya yapıyoruz. Bu düşük çözünürlüklü görseller çalınabilir ve maalesef bunu durdurmak için hiçbir şey yapılamaz.

Site üzerinde görünen herhangi bir görsel çalınabilir. Hiçbir site bunu durduramaz. Birçok site (Dizzano gibi) görsel hırsızlığını engellemek adına sade, küçük hilelere başvurur; mousela sağ tıklamayı engellemek gibi; ne yazıkki bu ufak hileler de kolayca atlatılabiliyor.

Birinin internetten görsel indirmesini engellemek imkansızdır. Bunun için, kişinin tek yapması gereken klavyesindeki “print screen” butonuna basmak olacaktır. Bu sayede kişi ekranında görünen her şeyi kopyalayabilir. Buna çalmak istediği görsel de dahildir.

Sonuç olarak; sorunuza cevap vermek gerekirse, yüksek çözünürlüklü görselleriniz Dizzano ile güvende, düşük çözünürlükle olanlar ise değil. Neyseki, düşük çözünürlüklü görseller yüksek kaliteli çıktılar almak için pek de elverişli değil.

Dizzano Hakkında

Dizzano.com, yaşayan amatör veya profesyonel tüm Fotoğraf, resim, heykel, ebru, Hat, Dijital, tasarım vb sanat eseri üreten sanatçılarımızın ürünlerinin isterse orjinalini isterse de bu ürünlerin müze kalitesinde çeşitli materyaller üzerine yapılmış dijital baskısını, baskı başına kendi istediği fiyatı kendi belirleyerek satabileceği ve Sanat severlerin bu ürünleri internet erişimi olan heryerden Dizzano.com’a girerek satın alabileceği internet tabanlı ve sanat odaklı bir alış veris merkezidir.

Eserleriniz ölümsüzleşiyor, çok özel bir malzemeye müze kalitesinde dijital baskısı yapılmış olarak en iyi otellerin veya hiç tanımadığınız kişilerin evinin veya işyerinin salonunu, duvarını veya sehpasını, seramiklere yapılacak uygulama ile dergilere çıkan özgün, mimari banyo ve mutfak tasarımlarını veya celebrity olan ünlü kişilerin bir cep telefonunu süsleyebilir. Bunları gördüğünüz ve düşündüğünüz zaman, eserinizi oluştururken duyduğunuz heyecan ve tutku artmaz mı?

Ürünlerimizin tamamı kendi bünyemizde en son teknolojik makineler ve alanında tecrübeli takım arkadaşlarımız tarafından her gün özenle size özel olarak üretilmektedir.

Takip Edin
Yeniliklerden Haberdar Olun:
Telefon 0 850 532 10 47
×